جزئیات انفجار یک واحد مسکونی در ری- امنیت شبکه و اینترنت

خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از انفجار در یک واحد مسکونی در شهر ری خبر داد و گفت: در این حادثه ۶ نفر مجروح و ۱۰ خودرو زیر آوار مانده است
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در ادامه بیان داشت: در این حادثه بیش از ۱۰ دستگاه خودرو سواری که در کنار این ساختمان پارک شده بودند به دلیل ریختن قطعات بتونی ساختمان دچار خسارت شدند.

وی با اشاره به حضور کارشناس در محل حادثه گفت: علت حادثه در دست بررسی است و احتمال نشت گاز و ایجاد شعله و جرقه را داده اند.

ملکی گفت: در زمان رسیدن ماموران، ساکنین در همان وضعیت داخل ساختمان محبوس بودند و به دلیل وضعیت نا ایمنی که در راه پله ها بوجود آمده بود به تنهایی و به سادگی قادر به خروج نبودند و آتش‌نشانان با احتیاط وارد ساختمان شدند. خوشبختانه این حادثه فقط در حد یک انفجار اولیه بود هر چند که این انفجار ممکن بود منجر به آتش‌سوزی هم بشود.

ملکی بیان داشت: ۲ نفر از مجموع ۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و ۶ نفر دیگر به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

ملکی افزود: با اطلاع رسانی هموطنان به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرری تهران ۳ ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند.

 سید جلال ملکی بامداد جمعه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساعت ۱ و ۲۱ دقیقه بامداد جمعه انفجار شدیدی آرامش ساکنان محله دولت آباد، خیابان پروین اعتصامی را بر هم زد.

وی با بیان اینکه تمام ساختمان توسط مامورین جستجو شده است، افزود: حدود ۲۵ نفر از طبقات بالایی توسط آتش‌نشانان به سلامت خارج شدند و به محل امن فرستاده شدند. از همان واحدهای دچار انفجار و کناری نیز ۵ نفر خارج شدند که ۲ خانم و ۳ آقا بودند و تحویل عوامل اورژانس شدند و یک نفر از کارگران خدمات شهری نیز که در همان ساعت مشغول پاکسازی بود، به علت ریختن مصالح و شیشه از ناحیه دست دچار آسیب دیدگی شد که تحویل اورژانس شد.

خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از انفجار در یک واحد مسکونی در شهر ری خبر داد و گفت: در این حادثه ۶ نفر مجروح و ۱۰ خودرو زیر آوار مانده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آتش‌نشانان در مدت زمان ۳ دقیقه در محل حاضر شدند، گفت: پس از حضور ماموران مشاهده شد در یک ساختمان مسکونی ۵ طبقه که در هر طبقه ۴ واحد مسکونی۷۰ الی ۸۰ متری وجود داشت، در طبقه اول انفجار شدیدی رخ داده بود و در اثر انفجار ۲ طبقه اول کاملا تخریب شده بود. دیوارهای بیرونی و میانی نیز به سطح معبر و خیابان ریخته و ۲ واحد کناری در همان طبقه اول نیز خسارت زیادی دیده بود. تقریبا تمام واحدهای ساختمان در طبقات بالایی و شیشه و پنجره ها شکسته و ساختمان های روبرو نیز همین وضعیت را داشتند و خسارت هایی دیده بودند.